Ova Bilişim 1998 yılında yazılım mühendisliği, danışmanlık ve müşavirlik bölümü ile teknik personelin katılımı ile Adana’da teknoloji liderliğini üstlenen kuruluşlarla çözüm ortaklığı yaparak, müşterilerine yeni ve beklenen çözümleri sunmayı ve çözümleri sürekli kılmayı hedefleyen iş anlayışıyla sektörde hizmetine başlamıştır. Özellikle Yazılım konusunda Kamu ile çalışmış, belediyeler,  özel idareler, muhtarlıklar, su idareleri, ticari işletmelerde yazılımlarını uygulamaya başlamıştır. Yerel yönetim uygulamalarını kendi bünyesinde 15’i aşkın uzman teknik kadrosu ile geliştirerek yazılım çözümlerini, geliştirme, uygulama ve destek üçgeninde en yüksek teknoloji kullanarak üretmiştir.

2012 Yılından beri Kobiler’le Ticari, üretim Muhasebe sistemlerine destek yazılımları yaparak işletmelere katma değer sağlayarak  danışmanlık yapmaktayız.

Yenilik ve süreklilik arz edilen yapısıyla database işletim sistemlerini dünyaca kabul görmüş 4. kuşak veri tabanlarını yüksek performanslarda kullanarak gelişen teknolojilere ve ihtiyaçlara göre kendini geliştirmiştir. müşteri memnuniyetini göz önüne alarak TSE belgeli teknik servisimizde bilgisayar ve ek ürünlerinin tamiratı ile destek hizmetlerimizi müşterilerimize sunmuş bulunmaktayız.

Ova Bilişim Sistemleri ISO 9001 kalite yönetim sistemi çerçevesinde çalışmalarına başlamış ve bu sistem doğrultusunda daha iyi hizmet sunmayı hedeflemiştir.

Teknoloji yeniliklerinde,anahtar teslim çözümler, zamanında destek ve en iyi hizmet prensibiyle rekabet piyasasında

“başarılar destek alınan noktanın sağlamlığına bağlıdır…”

Misyonumuz 

Yenilenen teknolojiye uygun olarak, ürün kalitesini sürekli iyileştirerek daha kaliteli daha sağlıklı üretim koşullarına ulaşmak.

AR-Ge kalite kontrol ve uygulama laboratuvarlarını modern cihazlarla donatmak.

Gelişmeye açık, teknik düzeyi mükemmel, takım ruhuna sahip elemanlarla kadromuzu geliştirmek.

Yapılan her işin ilk seferinden ve sürekli olarak doğru yapılandırması ilkesini benimsetmek.

Çevre ve insan sağlığını korumayı ilke edinmek.

Maliyet azaltımı çalışmalarını tüm personelin katılımı ile yürütmek

En üst düzeyde müşteri memnuniyetini sağlamak.

Değişim için Bir kahve içmeye bekliyoruz 🙂