Web Tasarım ve Yazılım Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz

Web Tasarım ve Yazılım Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz

Web tasarımı ve yazılımı yapan firmalarının çalışma yöntemleri birbirine benzer gibi gözükse de aslında aralarında birçok fark vardır. Kendinize uygun bir web tasarım firması seçerken bu farklılıklara çok dikkat etmelisiniz. Web tasarım konusunda ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra web tasarım firmalarının farklılıklarını belirlemeniz ve size uygun olan firmayı seçmeniz gerekir.
Peki, ama nasıl bir değerlendirme yapacaksınız ?
Örneğin, size web tasarım veya yazılım hizmeti verecek olan firmanın toplam iş tecrübesi nedir ?
Uzun zamandır bu işin içinde olması ve deneyimli bir kadroya sahip olması o firmayı birkaç adım öne çıkaracaktır. Web sitesi tasarımı bugün sürekli  genişleyen ve gelişen bir konudur. Bu yüzden konunun tüm detaylarına sahip olan ve gerekli bilgi düzeyinde uzmanlarla çalışan firmalar öncelikli tercihiniz olmalıdır.
Web tasarımı öncesi ve sonrasındaki hizmetleri nasıl ?
Web tasarımı firmalarının en önemli özelliklerinden birisi de web tasarımı öncesi ve sonrası hizmetleridir. Web tasarımı işinin başlangıcında belirlenen ihtiyaçlar, alan adının satın alınması, hosting hizmetlerinin verilmesi, arama motorlarının optimizasyonu gibi birçok farklı hizmetleri size gereken kalitede verebiliyor olması gerekir. Verdiği bu hizmetlerde kendi standartlarını belirlemesi ve markalaşmış olması gerekmektedir.
Web hosting – sunucu – mail hizmetlerinde yardımcı ya da servis sağlayıcı oluyor mu ?
Web tasarımınız ne kadar iyi olursa olsun iyi bir servis sağlayıcı olmadan tam verim almanız mümkün değildir. Çünkü eğer web sitenizin altyapısı sağlam olursa, teknik sorunlar yaşamazsınız ve ziyaretçileriniz sitenizi daha sık ve daha kolay ziyaret ederler. Siteniz sürekli kapanma sorunları yaşamaz. Ayrıca sunucu güvenliği acısından üst seviyede bir koruması olan bir web alanına sitenizin yüklenmesi de son derece önemlidir. Ziyaretçiler buna da dikkat ederler.
Web tasarım şirketi ile kolayca iletişim kurabiliyor ve taleplerinizi kolaylıkla dile getirebiliyor musunuz ?

Bugün pek çok firma e-posta yoluyla müşterilerinin taleplerine cevap vermeye çalışmaktadır. E-posta günümüzün en hesaplı ve en etkili iletişim aracı olduğu için eğer e-postanız varsa web sitesi tasarım veya yazılım firması ile bu kanaldan rahatlıkla iletişim kurabilmelisiniz. Telefonla her şeyi anlatmaya çalışmak sizin için zaman ve para kaybıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir