Kurumsal Sözleşmeleli Destek Hizmetimiz

Dia destek sözleşmesi için 

 

Ticari işletmeler için, bilgisayarlardan kaynaklanan en ufak bir sorun hem personelin vakit kaybına, hem ticari zararlara sebebiyet vermekte, o zaman sorun meydana geldikten sonra çözüm bulmaya değil, sorunun meydana gelmesini engellemeye çalışmak gerekmektedir. Bunun en geçerli ve ekonomik yolu Bakım Anlaşmasından geçmektedir.

Kurumsal Bakım Anlaşması Nedir?

Kurumsal Bakım Anlaşması, yapılan anlaşmaya göre, mesai saatleri içerisinde, Bilgisayar Donanımı, İçinde bulunan yazılımlar veya Bilgisayar Çevre Birimleri ile ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde veya herhangi bir sorun meydana gelmemesi için, bilgisayarlara müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerini kapsar.

Kimler Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmalıdır?

İşletmesinde bulunan bilgisayar, yazıcı, tarayıcı, barkod üniteleri vb. çevre birimlerinin sayısı altı ve üzerinde olan, bilgisayarlarında sorun meydana geldiğinde, acil çözüm gereken, tüm işletmeler Kurumsal Bakım Anlaşması yaptırabilirler.

Kurumsal Bakım Anlaşması Ne Tür Hizmetleri Kapsar?

Kurumlara özel bu sözleşmenin genel konsepti; bilgisayar sistemlerinde meydana gelebilecek her türlü arızalara karşı önlem alıp, iş verimliliğini arttırmaktır. Hedefimiz arızalı bilgisayarlara servis vermek değil; sürekli, verimli ve arızasız çalışan sistemler yaratmaktır. Bu anlaşma kapsamında uygulanan genel öğeler:

* Windows 2003/2008 Server Kurulum ve Teknik Destek İşlemleri
* Windows XP/Vista/7/8 Kurulum Teknik Destek İşlemleri
* PC ve Laptop Onarım ve Bakım İşlemleri
* Toplu Güncelleme Hizmetleri
* Sistem Bakım ve Temizlik İşlemleri
* Virüs Tarama ve Temizleme İşlemleri
* Statik IP üzerinde DNS Hizmeti
* Silinmiş veya Hasarlı Diskten Veri Kurtarma Hizmetleri
* Workgroup, Active Directory Kurulum ve Destek Hizmetleri
* Ağ kurulum, test ve destek işlemleri
* ADSL, ISDN Internet Kurulum destek işlemleri
* ISA Server, Güvenlik Duvarı Kurulum ve Destek İşlemleri
* Microsoft Exchange Server Kurulum, Destek ve Bakım İşlemleri
* Periyodik Veri Yedekleme ve Test İşlemleri
* Yüksek Kapasiteli Hosting, E-Posta Kurulum Hizmetleri
* Anında Uzaktan Bağlantı ile Destek Hizmeti
Yapılan işler bir rapor ile sizlere sunulur ve onay alınır. Periyodik bakım sıklığı cihazların bulundukları ortama, çalışma durumuna, sizlerin isteğine göre ayarlanır.

Kurumsal Bakım Anlaşmasının Maliyeti Nedir?

Kurumsal Bakım Anlaşması maliyeti müşteri, personeli ve işletme bilgisayarlarının kullanım amaçlarına göre, değişmektedir.

Kurumsal Bakım Anlaşmasının Geçerlilik Süresi Nedir?

Kurumsal Bakım Anlaşması 6 aylık veya 1 yıllık süreler haline yapılmaktadır.

Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmanın Avantajı Nedir?

Kurumsal Bakım Anlaşmalı müşterilerimiz en öncelikli müşterilerimizdir. Telefon, Uzak Masaüstü Bağlantısı ve Yerinde Servis hizmetlerimizden, sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem tercih edilir ve müşteri sorunları giderilir. Müşterilerimiz, donanımları bozulduğu için, iş kaybına uğramazlar, Verilerinin yedekleri her zaman alınır, Teknolojik gelişmelerden anında haberdar olurlar, ek hiç bir ücret ödemezler, diğer donanım ürünlerini aldıklarında çok özel ödeme koşulları ve iskontolar sağlanır.

Kurumsal Bakım Anlaşmasına Nasıl Başlanır?

Öncelikle bir ön görüşme ile talepler dinlenir, sonrasında müşteri temsilcilerimiz, mühendislerimizle beraber, işletmeyi analiz eder ve yapılabilecek hizmetler hakkında bir brief verirler. Takip eden süreçte bir sözleşme hazırlanır, onaylanması durumunda, firmanın büyüklüğüne göre 1-10 kişilik bir ekip, işletme bilgisayarlarında toplu bir çalışma gerçekleştirir, eksikler belirlenir, yedekler alınır, ilk bakım yapılır, firmanın teknik yapısı, eksikler, geliştirmeler hakkında bir rapor hazırlanarak şirket yönetimine sunulur, bu tarihten itibaren de her türlü sorunda hızlı ve yerinde destek sağlanır.

Uzaktan Erişim Aracılığı ile Teknik Servis Hizmeti

Birçok firmadan farklı olarak talebiniz doğrultusunda arızalı bilgisayarınıza uzaktan erişim ile bağlanarak oraya gelmeksizin problemlerinize çok kısa sürede çözüm üretmekteyiz. Servise yerinde müdahale durumlarında yaşanan zaman kayıplarını ortadan kaldırılır ve yaşanılan soruna müdahale süresini en aza indirilir. Teknolojide her zaman bir danışmanınız olması gerektiği düşüncesindeyiz. Bu nedenle sisteminizle ilgili oluşabilecek her türlü senaryoya karşı bilgili ve hazırlıklıyız. Bu sayede, sisteminiz ile ilgili tüm çözümleri kendi bünyemizde çözebiliyoruz. Dolayısı ile müşterilerimiz, bilgisayarcı firmaların sorunları birbirlerine yönlendirmesi neticesinde sorunun çözülememesi gibi bir durumla karşı karşıya kalmıyorlar. Alınan hizmetin sürekliliği, tek noktadan çözülmesi sisteminizin sağlıklı bir şekilde çalışır kalmasını etkileyen en önemli faktördür. Bu çerçevede imzaladığımız Bakım Anlaşması altında, sisteminiz ile ilgili tüm konularda tek yetkili oluyoruz.

 

Destek Sözleşmeleri ile Müşterilerimizin yararlandığı ovabilişim avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Bilgi İşlem sektöründe 8 yıllık deneyim
 • Adana ve çevresine ulaşan servis ağı
 • Geniş bir ürün yelpazesine destek
 • IBM, Compaq ve HP ürünlerine tek bir noktadan destek
 • Uzman İletişim Ağı (network) kadrosu
 • Microsoft Girişimci Destek Merkezi
 • Kolay erişim (7×24 Web, 6×12 telefon, özel help desk web sitesi)
 • Internet üzerinden çagri açabilme ve izleyebilme
 • Üretici problemlerini tek bir noktadan izleme
 • Marka bağımsız deneyim ve uzmanlık. Microsoft, Cisco, IBM, HP (Compaq dahil) deneyimlerine sahip uzman kadrolar. Bu markaların yurtdışı kaynaklarına doğrudan erişim
 • Hızlı yedek parça temini
 • Her türlü sorun (Sunucu, iletişim aği, güvenlik, işletim sistemi ve uygulama, PC, yazıcı, altyapı) için sadece bir noktaya bildirerek destek alabilme